Projekt instalacji gazu

Współcześnie w naszym kraju coraz więcej osób decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel będzie niezbędny kredyt hipoteczny, część osób chce go zaciągnąć. Inwestorzy budują coraz to kolejne osiedla, jednak dużą popularnością nadal szczycą się przedwojenne kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wymarzone lokum ogrzewane jest wciąż piecami kaflowymi?

Wypróbuj gaz!

Gdy z końcem XIX wieku powstawały budynki mieszkalne, przeważnie montowano tam piece, które ogrzewały poszczególne pokoje. Jednak współcześnie znacznie częściej są one rozmontowywane i wdrażane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja będzie odstraszać na starcie, lecz wbrew przypuszczeniom projekt instalacji gazu nie będzie ogromnym wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia przeznaczyła odpowiedniej wielkości budżet, jaki ma pomóc ludziom w zmianie trybu ocieplania. Nabywając lokal w kamienicy można otrzymać całkiem dużą pomoc na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej sumy nie podlega zwrotowi. W zależności od metrażu koszt inwestycji będzie inny. Lecz każdy musi liczyć się z kwotami rzędu przynajmniej 5 tysięcy złotych. W metropoliach borykających się z największymi skażeniami, jak Wrocław, gminy gwarantują nawet 70% finansowanie tego typu inwestycji. Na początku jednak niezbędny będzie projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Wykona go dla nas ekipa, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Stare kamienice na pewno mają w sobie pełno uroku, lecz przeważnie przed zamieszkaniem w tego typu miejscu musimy zainwestować sporą kwotę w remont. Na początku należy zamontować ogrzewanie gazowe, które będzie tańsze, wygodniejsze i o wiele bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty instalacji sanitarnych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*