The Sims – fenomen rozrywki

Wszyscy,którzy są zapaleńcamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta słynnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,wobec tego, iż gra ta wielokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejsłynnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra taprzenigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Ważnejest wobec tego to,żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i naodpoczynek czy na jedzeniepojedynczych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniejesteśmy w stanie wprowadzić do grytotalnieoryginalnych Simów, powtórnie przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręnadzwyczajinteresującą i wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – wypróbuj także SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*