Mineralna woda dla Ciebie

uzdatnianie wody

Woda mineralna to zarzewie życia, jednak przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny i ona staje się możliwym zagrożeniem dla życia oraz wigoru człowieka. Dlatego także każda woda, jaką wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to standardowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem normy i nie stwarzała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, jakie natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest w głównej mierze w owym czasie, kiedy woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że dobór metody uzdatniania wody w kolosalnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest pospolity: przeróżne ujęcia wodne cechuje rozmaity poziom i typ zanieczyszczeń, wskutek tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, albowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*