Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, niemniej jednak również w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił finalnie do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczka do Lwowa z Rzeszowa. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią i bardzo, jednakowoż to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezmiernie pokrewne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, perfekcyjna kuchni i ogrom inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Rzeszów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*