Metoda na telemarketerów – sprawdź kto telefonował

Wszędobylski internet, jak wszelkie łupy technologii z których korzystamy ma własne pozytywy jak oraz negatywy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć co niemiara korporacji proponujących nam swoje usługi w internecie zapewnia nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak właściwie nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niepomocne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w ogromnej mierze tymi nękającymi nas osobami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy też innych korporacji. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz sprawić co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest odpowiednia także dlatego, że coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być tragiczne w skutkach dla portfela. W wielu przypadkach bowiem są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene zazwyczaj są ściśle mówiąc drogie. Czasem oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Należałoby więc mieć się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to ekspresowo i sprawnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*