SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami przeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnością prawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane, wskutek tego, iż gra ta niejednokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta nigdy tak właściwie nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Ważne jest wobec tego to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak naturalnie możemy wprowadzić do gry gruntownie oryginalnych Simów, znowuż przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezwykle ciekawą oraz wciągającą. Wszystkie komponowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – przetestuj również SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*